РАК МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ, на превеликий жаль, одне з найпоширеніших онкологічних захворювань у всьому світі.
Тому регулярні обстеження молочної залози повинна проходити кожна жінка, незалежно від віку.
Сьогодні хочемо подати інформацію про таке обстеження молочних залоз як мамографія. Отже:
МАМОГРАФІЯ – на сьогоднішній день, це дуже точний і ефективний метод діагностики онкологічних захворювань молочних залоз за допомогою спеціальних рентгенологічних методик.
Вона дозволяє виявити ракові захворювання на найбільш ранніх та виліковних стадіях. Саме мамографія дозволяє побачити аномальний розвиток тканини за два роки до того, як лікар або ви, зможете виявити такі зміни пальпацією (руками).
А ще – практично доведено, що на одне первинне звернення до лікаря-мамолога нашого центру пацієнтки з раком молочної залози припадає 10-15 звернень жінок з доброякісною пухлинної патологією молочних залоз, з гормональними, післятравматичними і післязапальними змінами у залозах, які теж можна побачити на знімках.
Мамографія показана:
• Всім жінкам після 40 років – рекомендовано виконувати мамографію 1 раз на рік
• Жінки будь-якого віку, у яких є підозра на пухлинні новоутворення, виявлені під час мануального огляду чи УЗ дослідження молочних залоз.
Мамографія проводиться на спеціальному апараті – мамографі. Обстеження полягає у проведенні рентгенівських знімків, які фіксують зображення тканини молочних залоз в різних проекціях.
Мамографія є безпечним методом обстеження і проводячи мамографію 1 раз на рік, ваше здоров’я ніяк не постраждає від рентгенівських променів.
Мамографія молочних залоз не потребує спеціальної підготовки. А от планування дня обстеження є обов’язковим.
Бажано виконати мамографію з 5 по 15 день менструального циклу.
Що краще: УЗД чи мамографія? Це два інформативні обстеження молочної залози, проте вибір дослідження залежить:
• від віку пацієнта,
• клінічного випадку,
• та наявності протипоказів.
Для профілактичного обстеження молочних залоз жінкам до 40 років рекомендується УЗД, а жінкам старшим 40 років – мамографія.
Не зважаючи на те, що мамографія вважається найбільш точним та достовірним способом діагностики раку грудей, та нажаль, вона не діагностує певних видів раку молочної залози.
Варто знати, що самого мамографічного скринінгу часто недостатньо, щоб з упевненістю визначити наявність доброякісного або злоякісного захворювання.
Якщо лікарем-рентгенологом виявлені зміни у тканині при скринінговому обстеженні, він завжди порекомендує прицільну мамографію або додаткове обстеження, яке необхідно обговорити з лікарем-онкологом-мамологом.
Зауважте! Якщо у вас є симптоми, які вас непокоять, але знімок-мамограма має «негативний» результат, тобто вказує на здорову тканину, обов’язково проконсультуйтеся з мамологом щодо інших видів діагностики.
Пам’ятайте, дбати про своє здоров’я потрібно завжди, оскільки ви у себе одна!